Osobowe
Każdy samochód wymaga okresowej obsługi. Jeśli chcemy w miarę bezproblemowo podróżować i zminimalizować prawdopodobieństwo wystąpienia usterki w naszym samochodzie w najmniej spodziewanym momencie, musimy poddać pojazd okresowej kontroli i obsłudze. W naszym warsztacie Państwa samochód zostanie sprawdzony wg. specjalnych planów obsługowo-naprawczych stosownych do konkretnego przebiegu Waszego pojazdu.

Wykonujemy m.in.:

 • wymiany olejów silnikowych i przekładniowych, szczególnie polecamy oleje firmy MOBIL
 • wymiany filtrów (olejowe, powietrzne, kabinowe, paliwowe)
 • kasowanie wskaŸników inspekcji,
 • wymiany świec zapłonowych i żarowych, przewodów wysokiego napięcia, innych elementów układów zapłonowych
 • wymiany pasków rozrządu, klinowych i wielorowkowych z użyciem specjalnego przyrządu kontrolującego naciąg paska!
 • pełna obsługa układów hamulcowych w zakresie wymiany wszystkich elementów łącznie z odpowietrzaniem lub wymianą płynu hamulcowego za pomocą specjalnego urządzenia!
 • wymiany płynów chłodzących,
 • wymiany elementów układów wydechowych, z zastosowaniem specjalnych materiałów montażowych,
 • wymiany elementów zawieszenia (wahacze, sworznie, amortyzatory, sprężyny),
 • wymiany elementów układów kierowniczych (drążki, końcówki drążków),
 • geometrię zawieszenia,
 • inne.

Ponadto dokonujemy napraw instalacji elektrycznych, urządzeń elektrycznych stanowiących wyposażenie pojazdów. Jeżeli macie Państwo wątpliwości czy wykonacie u nas daną usługę lub chcecie zasięgnąć porady na temat problemu związanego z Waszym samochodem, proszę dzwońcie na numery podane w dziale kontakt (link do działu).

Szanowni Państwo, decydując się na naprawę Waszego samochodu w naszej firmie macie Państwo absolutną pewność, że:

 • naprawy zostaną wykonane starannie i fachowo, wg. instrukcji serwisowych,
 • do naprawy samochodu zostaną użyte (w miarę dostępu w danej chwili) materiały markowe, często stosowane w tzw. pierwszym montażu (fabrycznym),
 • części za które Państwo płacicie rzeczywiście zostają zamontowane w Waszym samochodzie.

Współpracując z kompetentnymi firmami zaopatrującymi nas w części mamy stałe i szybkie zaopatrzenie, dzięki czemu szybko realizujemy Państwa zlecenia.

Systemy antypoślizgowe to układy stosowane w pojazdach mechanicznych celem zapobiegania blokowaniu kół zarówno podczas hamowania (ABS) jak i ruszania z miejsca (ASR) oraz w celu zapobiegania poślizgom bocznym pojazdu w trakcie jazdy (ESP).
Nasz serwis oferuje pełną diagnostykę, konserwację i naprawę systemów antypoślizgowych stosowanych w samochodach osobowych i dostawczych. U nas dokonasz również profesjonalnej wymiany płynu hamulcowego. Do wykonywania tej usługi wykorzystujemy specjalne urządzenie i markowe płyny firmy ATE.

Współczesne samochody to skomplikowana konstrukcja. Tradycyjne urządzenia takie jak gaŸnik czy aparat zapłonowy zostały wyparte przez elektroniczne układy sterujące. Na dodatek wysokie normy emisji spalin wymuszają na konstruktorach tworzenie takich rozwiązań , które będą przyjazne środowisku naturalnemu. W związku z tym, pod maska samochodu pojawiło się mnóstwo urządzeń, których poprawną pracę jesteśmy w stanie sprawdzić wyłącznie za pomocą specjalnych urządzeń diagnostycznych.

Diagnostyką silników zajmujemy się najdłużej i w tej dziedzinie jesteśmy jednym z najbardziej doświadczonych i najlepiej wyposażonych warsztatów w okolicy. Staramy się, aby móc w pełni obsłużyć prawie każdy samochód jaki do nas trafi. W tym celu inwestujemy w przeróżne urządzenia.

Co roku uczestniczymy wiele godzin w przeróżnych szkoleniach by poznawać najnowsze rozwiązania techniczne zanim trafią do naszego warsztatu. Poszukiwanie usterek w układach sterowanych elektronicznie wymaga poświęcenia czasu i ogromnej wiedzy. Możecie być Państwo pewni, że w naszym warsztacie nie podejmuje się decyzji na chybił-trafił. Każdy problem staramy się najpierw poznać od strony teoretycznej by póŸniej celnie znajdować przyczynę usterki.

Niestety w temacie zabezpieczeń wciąż trwa wyścig właścicieli oraz producentów pojazdów ze złodziejami. Złodzieje są w stanie wcześniej czy póŸniej rozpracować prawie każdy układ zabezpieczający pojazd przed niepożądanym wejściem do niego lub przed odjechaniem nim. Często zdarza się, że rodzina robi spokojnie zakupy, gdy złodzieje w tym czasie kradną ich samochód. Dlatego proponujemy Państwu montaż przeróżnych zabezpieczeń:

 • montaż alarmów samochodowych,
 • montaż mechanicznych blokad skrzyń biegów,
 • indywidualne zabezpieczenia pojazdów polegające na montażu wyłączników mechanicznych, elektrycznych (bezprzewodowych i przewodowych)
 • naprawa, montaż lub dezaktywacja immobiliser`ów
 • inne, po konsultacji z klientem, dopasowane do jego indywidualnych potrzeb i wymagań.


Air bag, czyli poduszka powietrzna to w samochodzie, element pasywnego systemu bezpieczeństwa. Poduszka powietrzna ma na celu zamortyzowanie uderzenia o elementy pojazdu ciała (w szczególności głowy) pasażerów i kierowcy w wypadku zderzenia.

Zasadę działania przednich poduszek powietrznych przedstawia poniższy rysunek:


Rys.1: Zasada działania poduszek powietrznych

U nas możesz sprawdzić poprawność działania, OBECNOśĆ!! elementów systemu w Twoim nowo nabytym samochodzie, dokonać napraw układów AIRBAG. W naszym warsztacie NA PEWNO nie zamontujesz atrapy poduszki powietrznej i opornika oszukującego system. Nie wykonamy żadnej usługi, która mogłaby mieć ujemny wpływ na bezpieczeństwo, życie i zdrowie tych, którzy mogą przebywać w Twoim samochodzie.

Zgubiłeś lub zapomniałeś kod do radia samochodowego? Kupiłeś samochód z radiem zabezpieczonym kodem uaktywniającym się po odłączeniu akumulatora i nie znasz tego kodu? Nie martw się. Dysponując odpowiednią wiedzą i urządzeniami jesteśmy w stanie ustalić kod odblokowujący Twoje radio. Dokonujemy również profesjonalnych napraw i montażu samochodowych systemów audio.

Oferujemy Państwu pełną obsługę z zakresu diagnostyki i naprawy klimatyzacji samochodowych. Dysponujemy jednym z najnowszych na rynku urządzeniem firmy Valeo służącym do napełniania układów klimatyzacji zarówno w samochodach osobowych, dostawczych, ciężarowych, autobusach, ciągnikach rolniczych i innych pojazdach. Naprawy wykonujemy za pomocą profesjonalnych narzędzi przy użyciu markowych materiałów eksploatacyjnych.

Zadbamy o to, by w Państwa samochodzie zamontowane zostały nowe filtry w układzie nadmuchu powietrza, sprawdzimy ilość czynnika chłodzącego w układzie klimatyzacji. Dokonamy konserwacji i odgrzybienia układu gdy w kabinie pojawi się nieprzyjemny zapach z nawiewów. U nas możecie Państwo liczyć na fachową obsługę. Pamiętajcie Państwo, KLIMATYZACJĘ UŻYWAMY CAŁY ROK, nie tylko latem. Jest niezastąpiona gdy w czasie opadów deszczu zaczynają parować szyby i trzeba szybko osuszyć powietrze w samochodzie.
Polecamy Państwu ustalenie przebiegu samochodu na podstawie zapisów w pamięciach innych niż pamięć licznika. W nowoczesnych samochodach przebieg zapisywany jest w sterowniku silnika, kluczach, reflektorach ksenonowych i wielu innych urządzeniach.Specjalizujemy się w niżej wymienionych markach pojazdów osobowych: